star

رواندا

رواندا به عنوان “سرزمین هزار تپه” شناخته می شود و دارای ارتفاعات و آب و هوای مناسب برای پرورش قهوه بدیع می باشد. اما، مشکل تحلیل و فقر گسترده خاک، و نقل و انتقالات قهوه هنوز مسئله بزرگی محسوب می شوند و اغلب هزینه های گزافی را به تولید قهوه تحمیل می نمایند. به دنبال افزایش قیمت جهانی قهوه در حوالی سال ۲۰۱۰ ، یافتن انگیزه مناسب برای بالا نگه داشتن کیفیت قهوه در رواندا (و بسیاری دیگر از نقاط جهان) چالش برانگیز بود. زمانی که بازار قیمت بالایی برای قهوه می پردازد، دلیل کمی برای صرف هزینه به جهت افزایش کیفیت محصول وجود دارد، زیرا حتی قهوه های بی کیفیت نیز به اندازه کافی سودآور خواهند بود. اخیرا کیفیت قهوه های رواندا عالی بوده است. این سرزمین در حال رشد است و بیشتر تولید آن قهوه عربیکای کاملا شسته شده است، ولی مقدار کمی روبوستا را نیز صادر می کند.

تاریخچه

برای اولین بار مبلغان مذهبی آلمان در سال ۱۹۰۴ قهوه را به رواندا وارد کردند، اما این کشور تا سال ۱۹۱۷ آنقدر تولید کلانی برای آغاز صادرات خود نداشت. پس از جنگ جهانی اول، به دستور اتحادیه جامعه ملل حکومت استعماری آلمان بر رواندا را از آلمانی ها سلب کرد و به بلژیکی ها تحویل داد. به همین دلیل است که در طول تاریخ، بیشتر قهوه رواندا به بلژیک صادر شده است.

اولین درختان قهوه در ماموریت Mibirizi در استان سیانگوگو کاشته شدند و اولین گونه قهوه رواندایی که حاصل جهش طبیعی بوربن بود نام خود را از این مکان گرفت. به تدریج کشت قهوه در منطقه کیوو و در نهایت بقیه رواندا گسترش یافت. در دهه ۱۹۳۰، قهوه به یک محصول اجباری برای بسیاری از تولید کنندگان در سراسر کشور تبدیل شد، که بازتاب رویکرد استعماری بلژیک در همسایه بروندی بود.

بلژیکی ها کنترل سخت گیرانه ای بر صادرات قهوه داشتند و مالیات های سنگینی بر تولیدکنندگان اعمال می کردند. این امر رواندا را به سمت تولید حجم زیاد قهوه بی کیفیت می کشاند که با قیمت پایین به فروش می رسید. واقعیت صادرات کم رواندا، قهوه را بی اندازه متاثر کرد که برای کشاورزان حائز اهمیت بود. زیرساخت های کافی برای تولید قهوه مرغوب وجود نداشت به طوری که حتی یک کارگاه شستشو موجود نبود. در دهه ۱۹۹۰، قهوه ارزشمندترین صادرات رواندا شد، اما حوادث رخ داده تلفات زیادی به صنعت قهوه وارد کرد. در سال ۱۹۹۴، نسل کشی گسترده ای در رواندا به وقوع پیوست و طی آن نزدیک به یک میلیون نفر کشته شدند که صنعت قهوه را به لرزه درآورد. چراکه این امر با کاهش قیمت جهانی قهوه تا سطح بسیار پایین همراه بود.

local_cafe

مناطق رشد

قهوه در سراسر رواندا بدون هیچگونه محدودیت جغرافیایی پرورش می یابد. رسترها می توانند از نام منطقه به همراه نام کارگاه شستشو یا گروه کشاورزان استفاده نمایند.

مناطق جنوب و غرب

طعم عالی و اغواگرایانه برخی قهوه های کشور، مربوط به این ناحیه است. به نظر می رسد تولید قهوه به ویژه در منطقه کوهستانی Huye، مناطق Nyamagabe و Nyamasheke در سواحل دریاچه کیوو متمرکز شده است.

 

 

ارتفاع: ۱،۷۰۰–۲،۲۰۰ متر
برداشت: مارس – ژوئن
انواع: بوربن، میبریزی

منطقه شرقی

ارتفاع در شرق کشور به بلندی مناطق دیگر نیست، اما قهوه های بی نظیری در Ngoma و Nyagatare در شمال شرقی تولید می شود.

 

 

ارتفاع: ۱،۳۰۰-۱،۹۰۰ متر 
برداشت: مارس – ژوئن
انواع: بوربن، میبریزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست